Як житлова архітектура визначає ідентичність

media-2
| 22 Вересня 2021

Стаття про особливості житлової архітектури, написана засновником Eco-building group Павлом Сомовим.

Якщо ввести в пошуку в Google “Україна”, можна побачити безліч красивих зображень полів пшениці, соняшнику на тлі блакитного неба, менше фотографій міст і їх архітектурних пам’яток.

І це не дивно, так як наша країна завжди була аграрною і в останні роки розвиток даного сектора економіки стрімко рухається вперед. Архітектура нашої країни зосереджена в великих містах і їх передмістях, в яких історія поєднала стиль бароко, житлові і адміністративні будівлі радянської епохи, нове високоповерхових будівництво в стилі хай-тек

Архітектура житлового будівництва займає найбільшу питому вагу в архітектурі міст і наші мегаполіси тому не виключення. В останні роки ринок житлового будівництва переживає по-справжньому бум. За даними аналітиків, в першій половині 2018 року обсяги житлового будівництва зросли на 25% в порівнянні з попереднім періодом.

Як зміниться житлове будівництво в найближчому майбутньому, як воно визначає потреби українців і чим відрізняється від європейського?

Слід зазначити, що стрімкий розвиток технологій і темп життя змінює погляд людей на те, де і як необхідно жити, а слідчо трансформує особа наших міст. Розвиток аграрного сектора призводить до збільшення мегаполісів і їх передмість, що явно видно в останні роки.

Розвиток урбаністики набирає темп. Центр міста завжди буде розвиватися, динамічно змінюватися, точкові забудови мають місце завжди бути. У представників бізнес-середовища завжди виникатиме інтерес до центру мегаполісу, де відбувається скупчення фінансових потоків і офісів провідних компаній.

Жителі столиці напевно помітили, як на очах почали виникати цілі житлові масиви на околицях міста, де раніше були пустирі.

Населення багатьох держав Західної Європи та США не так прив’язана до власного житла, так як практика переїзду в інше місто, країну є абсолютно буденною. Менталітет же нашого народу сформований так, що наявність власного житла – це маст. Як кажуть, “мій дім – моя фортеця”.

Як раніше було за часів Союзу – існували якісь неоголошені стандарти побуту: квартира, машина, і в квартирі – повна чаша, всього і побільше. Потрібно воно чи ні, це вже другорядне питання. Головне, щоб було. У наш час ця тенденція дещо змінюється в бік оптимізації між бажаннями і потребами. Обирається золота середина. Вимоги до житла наближаються до реалій сьогоднішнього дня. Перш за все житло повинно мати все необхідне для задоволення життєвих потреб людини, бути комфортним і естетично приємним. Щоб все це гармонійно поєднувалося.

Важко передбачити, який саме тип житла віддасть перевагу наш громадянин в далекому майбутньому, але можна сказати точно, що мегаполіси будуть розвиватися в Україні і приміське будівництво разом з ними. Тому ринок нерухомості в Україні буде жити. У нього будуть свої коливання, як в принципі і в будь-якому ринку, але попит на власне житло і вимоги до нього будуть завжди актуальним.

Ще не так давно в нашій країні культивувалася мода саме на придбання житла в багатоповерхових будинках. Попит на квартири був дуже високий. Навіть в провінційних містечках намагалися стати в чергу і придбати житло «з усіма зручностями». Зате в західних країнах спостерігається інша ситуація – люди середнього достатку і віку намагаються побудувати собі приватне житло за містом.

Зараз думку з цього приводу, скажімо так, двояке. Естетичний рівень виховання наших громадян орієнтований на різні смаки, різні соціальні потреби і різні, відповідно, вимоги. Молоді люди, молоді сім’ї вважають за краще сучасні житлові комплекси столиці, оскільки це гармонійна середовище для ведення відповідного динамічного способу життя.

Однак люди більш старшого віку і стабільного достатку намагаються придбати або побудувати з нуля власне житло за містом. На такий вибір впливають питання престижу, сприятливі екологічні умови, рівень безпеки, віддаленість від міського шуму і суєти. Але це не означає, що там зупиняється активний спосіб життя.

Приміське будівництво житла дійсно розвивається. І не тільки за рахунок будівництва котеджних комплексів, а й багатоквартирних будинків також. Така тенденція досить оптимістична.