Будує екодома, які обігріваються теплом землі. Історія незвичайного девелопера

media-3
| 22 Вересня 2021

Павло Сомов закінчив школу в США, де перейнявся американським стилем заміського життя. Навчання у вузі він продовжив вже на батьківщині, в Києві, а його кар’єрний шлях у наймі почався в сфері фінансів. Зараз підприємець управляє власною групою компаній «Ecobud Building Group» Одним з особистих принципів в життя він вважає гармонію з природою і керується ним у будівництві. Ось його історія.

– Я займаюся девелопментом об’єктів нерухомості і наданням послуг з проектування та будівництва житлової та комерційної нерухомості в Києві і області. Ми забудовуємо порожні земельні ділянки і беремо в роботу незавершені об’єкти. Спочатку ми займалися тільки будівництвом, а тепер “Ecobud” виросла в групу компаній – архітектурне бюро, компанія-девелопер і будівельна група.

Ми проектуємо будинки і містечка, які розраховані на використання альтернативної енергії (вітру, води, сонця). Якраз зараз ми зайняті реалізацією такого проекту з будівництва котеджного містечка, де будинки з фасадами з натурального каменю оснащені геотермальними насосами, покрівлі покриті зеленню, дороги викладені гранітною бруківкою. Так містечко буде виглядати після завершення будівництва.

media-12

За 5 років присутності на українському ринку ми знайшли багато цікавих рішень для свого бізнесу – хочу поділитися накопиченим за цей час досвідом і розповісти історію компанії.

ЗРОЗУМІВ, ЩО МОЖУ ЩОСЬ ЗМІНИТИ
Так вийшло, що середню школу я закінчив в США, вища освіта з міжнародної економіки отримав в Києві. Почав кар’єрний шлях у сфері фінансів у великій компанії з виробництва та експорту молочної продукції. Потім працював в сфері маркетингу і продажів компанії-забудовника. Останнім етапом перед запуском власного бізнесу було керівництво будівельною компанією в Києві.

Ідея для свого бізнесу остаточно сформувалася, коли я ретельно підшукував місце для будівництва свого заміського будинку. Я відвідав досить багато локацій, які оцінив критично.

Великий досвід в будівництві та бажання створити якийсь ідеальний стиль і культуру заміського життя в передмісті столиці привели мене до виразно розуміння, що я дійсно можу щось змінити.

Мій бізнес стартував в 2014. Найпростішим для мене було придумати назву. Для мене збереження екології є одним з пріоритетів в житті, тому назва “Ecobud” народилося саме собою. Потім послідували створення юридичної особи і отримання всіх необхідних ліцензій та дозволів для функціонування компанії.
media-11

ЯДРО КОМПАНІЇ

Основні зусилля були спрямовані на формування команди професіоналів та однодумців. Для будівельної організації принципово наявність грамотного інженерно-технічного персоналу, організаторів на будівельних ділянках. Саме вони і складають в моїй компанії основне ядро. На ці вакансії я підбирав з тих, кого знав уже довгі роки – з кимось товаришував, з ким-то вже доводилося працювати. Зібрав тих, в кому впевнений на всі 100% як з професійного боку, так і в плані людських якостей, що, на мою думку, дуже важливо.

На даний момент в компанії працюють понад сто співробітників, в завдання яких входять:

Управління фінансами (бухгалтерія, управлінський облік), юридичний супровід – все це відбувається в головному офісі

Профільні роботи (архітектори, інженери, менеджери з продажу) – не тільки в офісі, але і на об’єктах.

Наступним відповідальним етапом після старту були перші контракти. З цим мені було простіше: коли ти на ринку не перший рік, а ринок не такий великий, і за твоєю спиною вже є злагоджена команда, об’єднана спільною метою і заряджена на роботу, контракт – це справа часу. Перший ми отримали практично відразу після старту.